ШАНОВНІ БАТЬКИ!!!
Карантин, який оголосили по всій Україні, значно ускладнив Ваше життя, адже дітей треба розважати вдома. Одна справа – розважати їх у вихідні. Інша – сім днів на тиждень. Тримайте наші пропозиції, як поєднати роботу вдома з піклуванням про дітей.
Насамперед важливо дітям пояснити, що відбувається і чому. Наприклад: «Зараз багато людей у різних країнах захворіли. Аби люди менше хворіли, особливо, аби не хворіли діти – прийняли рішення закрити на деякий час школи і садочки та продовжити навчання вдома. Ми будемо вдома і придумаємо, чим займатися цими днями».
Найголовніше! Аби уникнути хаотичних клопотів та стуктурувати день, складіть чіткий розпорядок дня для дитини.
Діти звикли дотримуватися певного розкладу в школі та дитсадку, тому візьміть ручку, папір і розпишіть план на час перебування вдома. Мета його полягає в тому, щоб діти були постійно зайняті та навчалися, і вам дозволяючи виконувати інші свої обов’язки, і самі знали, як буде минати їхній день.
Беріть за основу шкільний розпорядок дня, оскільки він для дитини найбільш звичний. Розбийте день на невеликі проміжки часу. Наприклад:
- Ранкова прогулянка
- Сніданок
- Навчання
- Руханка
- Обід
- Ігри, заняття творчістю
- Вечеря
- Час для гаджетів, спілкування з друзями через відеочати
- Читання
- Підготовка до сну
Чи безпечно гуляти з дитиною в умовах карантину?
На дитячі майданчики приводити дитину гратися не можна. Краще гуляти на власній приватній території (якщо ви живете в будинку), в парку або в лісі тоді, коли там небагато відвідувачів. Наприклад, влаштовувати ранкові прогулянки, коли ще більшість людей вдома.
Фізичні вправи дуже важливі
Психологи рекомендують сім’ям щодня виділяти час на фізичні вправи, використовуючи онлайн-відео, музику чи рухливі ігри. Це додасть бадьорости, енергії і зміцнить імунітет дитини. Батькам також в умовах карантину і роботи вдома вкрай рекомендовано!
Ігри та творчість
Дозволяйте дитині обирати самій заняття та ігри. Цікавтеся, що діти хотіли б сьогодні зробити і які плани мають на тиждень. Важливо прислухатись до дітей та їхніх бажань.
Що більше дитина грається, то краще вона вчиться гратися. Гра – це завжди і розвиток, і терапія, і адаптація. У цьому батькам допоможуть LEGO, пазли, конструктори, набори для малювання (фарби, олівці, фломастери, розмальовки і скетчбуки), ліпка, орігамі, рукоділля, аплікації, набори для творчости.
Для малювання також можна знайти кілька непотрібних матеріалів і дозволити дітям їх розфарбувати. Дітям шкільного віку можна запропонувати модні скетчбуки, які зазвичай містять інструкції для малювання в різних техніках. Планувати активності варто з урахуванням інтересів дитини, адже для кожного віку вони свої.
7 активностей для дітей, якими вони можуть займатися самостійно
- малювання долонями
- викладання малюнків нитками
- малювання зубною щіткою
- орігамі
- аплікації
- написати лист своїм друзям
- вивчити 10 нових слів
7 активностей для дітей, які можна виконувати разом з батьками
- взяти одне в одного інтерв’ю,
- розібрати гардероб та влаштувати показ мод
- подивитися пізнавальний мультфільм
- зробити слайм
- пограти в хрестики-нулики
- скласти пазл
- приготувати улюблену страву або десерт
Ось, наприклад, відеоролик з інструкцією, як зробити слайм, яким обожнюють гратися діти:
Вирішення головоломок, ребусів, складання пазлів, гра в настільні ігри вимагають сфокусованости та заціквлености. Такі заняття об’єднують усіх членів родини та можуть бути чудовим способом провести час усім разом під час карантину.
Якщо діти ходять на гуртки, займаються спортом, заохочуйте продовжувати тренування вдома. Виділіть для цього окремий час: нехай діти танцюють, співають, відробляють прийоми, вчать нові слова іноземною мовою тощо.
Час для гаджетів
Щодо гаджетів, то тут батькам варто суворо контролювати екранний час дитини. Щодня виділяйте конкретний час, коли діти можуть використовувати свої гаджети: грати в ігри, дивитися мультфільми тощо.
Читання
Після роботи психологи радять батьками читати книги вголос разом з дітьми перед сном. Інтерактивне читання з дітьми дуже корисне для навчання мови та грамотности, розвитку уяви. Батьки повинні заохочувати своїх дітей говорити про сюжет, свої відчуття, обговорювати героїв.
Ваша здатність мотивувати дитину до навчання стане одним з найважливіших аспектів протягом наступних днів та тижнів, особливо поки ще не зрозуміло, як довго садок може залишатися закритим. Використовуйте час карантину для того, щоб провести більше часу з дітьми.
Немає коментарів:
Дописати коментар